• Anamarija Lampič
    Anamarija Lampič
    Srečen dan za Anamarijo: 3.2.2017 je v šprintu v Pjongčangu osvojila prvo zmago v svetovnem pokalu
    Anja Mandeljc
    5.1.2018 Campra (SUI), prvi podium za Anjo Mandeljc na COC/OPA pokalu v kategoriji U-20

Sanje o medalji se niso uresničile

Od umikanja v Oslu pred štirimi leti naprej smo čakali na prosti šprint na svetovnem prvenstvu in do zadnjega upali na nov velikanski uspeh. Tekma v Toblachu je pokazala, da še lahko upamo. Žal Vesni ni prizanesla bolezen, nekaj časa je morala preležati. Anamarija je za popotnico prinesla zmago iz Koreje in relativno obetaven šprint iz Estonije. Sledil je vrhunec sezone. Ekipa je naredila vse, kar je bilo v njihovi moči, da bi bil šprint uspešen.

Kvalifikacije so se iztekle po načrtih, deloma tudi srečno. Vesna je končala v sredini uvrščenih naprej in si s tem še omogočila izbiro ugodne skupine. Anamarija se je v zaključne teke uvrstila kot zadnja in ni mogla več izbirati. Slovakinjo Prochazkovo je premagala samo za 2 stotinki.

Najprej je štartala Anamarija v izjemno močni 2. skupini. Večino teka je tekla zadaj in čakala na svojo priložnost v zaključku. Čeprav je že malo zaostajala pred zadnjim spustom, je uspešo priključila in se borila vsaj za četverico. Na koncu ji je zmanjkalo čisto malo moči. Nasploh celoten šprint ni delovala tako sveže kot običajno. Prva, druga in tretja v tem četrfinalu so zasedle mesta med štiri tudi v finalu. Švicarka Van den Graaf je bila naknadno zaradi oviranja kaznovana z uvrstitvijo na zadnje mesto. S skupino ni imela sreče.

Vesna je izbrala zadnjo skupino z precej znanimi nasprotnicami. Štartala je hitro in kar nekaj časa vodila. Zadnji klanec je bilo še vse v redu. Zadnji ovinek je vzela po zunanji strani, kjer proga ni bil tako zvožena. To ji pobralo tudi nekaj moči in žal so ostale šle naprej.