• Anamarija Lampič
    Anamarija Lampič
    Srečen dan za Anamarijo: 3.2.2017 je v šprintu v Pjongčangu osvojila prvo zmago v svetovnem pokalu
    Anja Mandeljc
    5.1.2018 Campra (SUI), prvi podium za Anjo Mandeljc na COC/OPA pokalu v kategoriji U-20

Tek za Kranj

Danes, 13. 10. 2018, smo se udeležili tekaške športne prireditve Tek za Kranj, ki je bila letos organizirana drugič. Startali so štirje fantje in tri dekleta, vsi prijavljeni pa žal niso mogli teči, ker jih je premagala bolezen.

Vsi so tekli na 3,3 km dolgi progi, ki je bila speljana po ulicah Kranja, s startom in ciljem na Glavnem trgu, v samem centru starega dela mesta. Vmes so tekli mimo knjižnice, Prešernovega gaja čez prvi Kokrški most, po ulicah Primskovega proti Hujam, čez drugi Kokrški most, mimo Mitnice, mestne tržnice, Prešernovega kipa ob Prešernovem gledališču, proti razgledni točki na koncu mesta, kjer je proga zavila nazaj mimo Plečnikovega stopnišča do cilja ob cerkvi. Po pripovedovanju naših tekačev je bila proga lepo speljana, da jim je bila všeč in da so dobro tekli, pa dokazujejo tudi rezultati.

Med 190 udeleženci teka na 3,3 km je Oskar Šluga zasedel 7. mesto, Miha Pogačnik je bil 9., Žan Pogačnik 12. in Jaka Pilar 13.

Med 128 tekačicami pa je Klara Mali zmagala, Tjaša Mali je bila 2., Maša Jančič pa 9.