• Anamarija Lampič
    Anamarija Lampič
    Srečen dan za Anamarijo: 3.2.2017 je v šprintu v Pjongčangu osvojila prvo zmago v svetovnem pokalu
    Anja Mandeljc
    5.1.2018 Campra (SUI), prvi podium za Anjo Mandeljc na COC/OPA pokalu v kategoriji U-20

Tek za Kranj

Danes, 13. 10. 2018, smo se udeležili tekaške športne prireditve Tek za Kranj, ki je bila letos organizirana drugič. Startali so štirje fantje in tri dekleta, vsi prijavljeni pa žal niso mogli teči, ker jih je premagala bolezen.

Vsi so tekli na 3,3 km dolgi progi, ki je bila speljana po ulicah Kranja, s startom in ciljem na Glavnem trgu, v samem centru starega dela mesta. Vmes so tekli mimo knjižnice, Prešernovega gaja čez prvi Kokrški most, po ulicah Primskovega proti Hujam, čez drugi Kokrški most, mimo Mitnice, mestne tržnice, Prešernovega kipa ob Prešernovem gledališču, proti razgledni točki na koncu mesta, kjer je proga zavila nazaj mimo Plečnikovega stopnišča do cilja ob cerkvi. Po pripovedovanju naših tekačev je bila proga lepo speljana, da jim je bila všeč in da so dobro tekli, pa dokazujejo tudi rezultati.

Med 190 udeleženci teka na 3,3 km je Oskar Šluga zasedel 7. mesto, Miha Pogačnik je bil 9., Žan Pogačnik 12. in Jaka Pilar 13.

Med 128 tekačicami pa je Klara Mali zmagala, Tjaša Mali je bila 2., Maša Jančič pa 9.

Vsem čestitke za odličen nastop.

img 20181013 122015

img 20181013 140005    img 20181013 140310

10. Tek po mamutovih poteh

Uspešen jubilejni kros za osnovnošolce

Tudi letos so se na torek, 9. 10. 2018, zbrali tekmovalci in tekmovalke, ki so se pomerili v krosu. Na rolkarski progi na Kokrici se je zbralo 926 nastopajočih (prijavljenih je bilo 1.107) iz 23 osnovnih šol Gorenjske, ki so tekmovali v 18 kategorijah. Nikakor pa ni manjkala tudi mamutka Mici, ki je vse udeležene že težko pričakovala.

Vreme je bilo tako organizatorjem kot tekmovalcem naklonjeno, vsi štarti so potekali po zastavljeni časovnici, vzdušje je bilo veselo in nobenemu ni bilo dolgčas. Otrokom je bil spet na voljo napihljiv tobogan, letošnja novost je bil veliki pano za slikanje. Letos je lepo uspel tudi mimohod osnovnih šol s tablo z napisom in logotipom šole, katerega so se številno udeležili otroci in učitelji.

Prijazna mamutka Mici, ki jo otroci že dobro poznajo, jih je vzpodbujala na štartu in na progi, s svojimi šapami delila pozdrave in se z najboljšimi fotografirala na zmagovalnem odru. Tudi tokrat je večkrat zaplesala svoj ples, pri tem so sodelovali tudi tekmovalci in tekmovalke. Nemalokrat se je zgodilo, da je z nastopajočimi pred štartom zaplesala tudi polko in vodila vlakec, kateremu so se priključili otroci.

Na oder za zmagovalce se je iz vsake kategorije povzpelo prvih 6 tekmovalcev, katere sta pospremila deklica Špela in deček Primož v gorenjski otroški pastirski noši in poskrbela, da je podeljevalec lahko podelil medalje in diplome. Prvi trije so prejeli medalje, za 4., 5. in 6. mesto pa diplome.

Vsi nastopajoči so po tekmovanju v zameno za kupon prejeli še krof in sok. Tik pred skupno podelitvijo šol pa je bila na voljo tudi okusna torta za prvi okrogli jubilej tekmovanja - 10. Tek po mamutovih poteh. Le kakšen motiv je bil na torti? Mamutka MICI!

No, po številu nastopajočih je tudi letos padel rekord, ki pa še ni presegel številke 1.000. Zato vabilo in izziv za naslednje leto - povabljeni v še večjem številu, spet bo veselo in ne bo vam žal!

Še uvrstitve: Naslov za največjo udeležbo otrok na tekmovanju je že osmič po vrsti osvojila OŠ PREDOSLJE.